Nemzetközi képviselet az éghajlatvédelmi tárgyalásokon és az EU-ban

Leírás:

Partnerek: CAN-Europe, ECF és más nemzetközi környezetvédelmi szervezetek


Típusa: Lobbi, szemléletformálás, kommunikáció


Cél: Az Európai Unió belső és külső klímatárgyalásainak és jogalkotásának nyomon követése és ellenőrzése. A kapcsolódó szakpolitikai és egyéb eszközök befolyásolása, az éghajlatvédelemi szempontok beépítése annak érdekében, hogy mind a nemzeti, mind pedig az európai klímavédelmi célok megvalósíthatóak legyenek mind az EU-s, mind a UNFCCC tevékenységének keretein belül.


2009-ben a koppenhágai ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezmény (UNFCCC - COP15) konferenciáján egy kötelező érvényű, fair és mindenek előtt a tudományos álláspontnak megfelelően ambiciózus nemzetközi megállapodás kell, hogy szülessen, annak érdekében, hogy a veszélyesre forduló éghajlatváltozást elkerüljük.


Célcsoportok: Nemzeti és Európai Uniós döntéshozók, parlamenti képviselők, szakértői és tanácsadói csoportok, civil szervezetek


Leírás: Az EU régóta vezetői szerepet tölt be a nemzetközi klímavédelmi tárgyalásokban. Hisszük, hogy az Európai Közösségnek meg kell tartania ezt a globális vezetői szerepet, ezért szeretnénk megbizonyosodni arról, hogy Magyarország is támogatja ezeket az erőfeszítéseket. Ugyanakkor ezt a pozíciót belsőleg is erős klímaszabályozással, valamint ambiciózus célokkal kell erősíteni.


Állásfoglalásokat és cikkeket készítünk és teszünk közzé, valamint szakértői fórumokat szervezünk azért, hogy a döntéshozók felé pontos szakértői véleményt és összegzést tudjunk közvetíteni. Részt veszünk olyan nemzetközi esernyő-szervezetek munkájában, mint a CAN vagy az Agreenet, és bilaterális alapon együttműködünk más civil szervezetekkel és szakértőkkel tanulmányok és közös akciók megvalósításában.