Beszéljünk Koppenhágáról

Az Energiaklub az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletével együttműködésben szakmai háttérbeszélgetést szervez a sajtó képviselőinek, melynek aktualitását a 2009. december 7-től rendezendő nemzetközi koppenhágai éghajlatvédelmi csúcstalálkozó adja. Összesen 4 alkalommal tájékoztatják a média képviselőit annak érdekében, hogy a sajtón keresztül az érdeklődők és érintettek szakmailag hiteles és aktuális információhoz jussanak.

Leírás:

A projekt kezdete: 2009. október
A projekt várható befejezése: 2010. január 1.

Támogató: Európai Bizottság Magyarországi Képviselete, ECF

Partnerek: Európai Bizottság

Típusa: tematikus háttérbeszélgetés - képzés a sajtó képviselői számára

Cél: Az Energiaklub célja a média, illetve rajta keresztül a döntéshozók, és a lakosság hiteles és aktuális tájékoztatása éghajlatpolitikai témában, különös tekinettel a közelgő koppenhágai ENSZ éghajlatvédelmi konferenciára. A 4 alkalmas háttérbeszélgetés sorozat és a kapcsolódó témaelemzések, háttéranyagok sajtó képviselőinek nyújtanak hasznos és friss információkat, melyeket aztán beépíthetnek tudósításaikba.

Célcsoportok: újságírók, írott és elektronikus sajtó képviselői

Leírás: Az Energiaklub az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletével együttműködésben szakmai háttérbeszélgetést szervez a sajtó képviselőinek, melynek aktualitását a 2009. december 7-től rendezendő nemzetközi koppenhágai éghajlatvédelmi csúcstalálkozó adja. Összesen 4 alkalommal tájékoztatják a média képviselőit annak érdekében, hogy a sajtón keresztül az érdeklődők és érintettek szakmailag hiteles és aktuális információhoz jussanak.

Az éghajlatváltozás, az ellene való küzdelem olyan komplex környezeti-gazdasági-politikai-társadalmi témakör, melyben nagyon nehéz nem szakemberként eligazodni. Az Energiaklub ebben kíván segítséget nyújtani.

A hátralévő 3 esemény témája az EU híres 3-szor 20-as célkitűzéseit és annak hazai vonatkozásait járja majd körbe.
cél: 20%-os energiahatékonyság javulás 2020-ig: mik a hazai lehetőségek, milyen források állnak rendelkezésre
cél: 20%-os kibocsátáscsökkentés 2020-ig: az emissziókereskedelem szerepe és jövője, az európai emissziókereskedelmi rendszer (EU ETS) hatása a hazai nagy kibocsátókra és a fogyasztókra
cél: 20%-os megújuló energiafelhasználás 2020-ig: magyarországi potenciál és helyzet

További információ: [email protected]